Home » Spolszczenie ECU

Spolszczenie ECU

Każde ECU (Electronic Control Unit – Elektroniczna jednostka sterująca), czyli plik służący do komunikacji z danym elementem samochodu, można przetłumaczyć na język polski za pomocą dowolnego edytora tekstu obsługującego pliki zapisane w formacie xml. Dzięki temu korzystanie z interfejsu diagnostycznego będzie dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Jak tłumaczyć ECU?

Otóż wystarczy otworzyć w edytorze tekstowym ECU, które chcemy przetłumaczyć, a następnie dokonać tłumaczenia. Po zakończonej pracy należy zapisać plik. Pamiętajmy o wykonaniu kopii zapasowej edytowanego pliku.

Jak korzystać z przetłumaczonego przez nas ECU?

Aby korzystać z przetłumaczonego ECU przenosimy je do katalogu z pozostałymi ECU (domyślnie jest to katalog C:\DDT2000data\ecus). Warto zmienić nazwę pliku w celu łatwego zidentyfikowania, że jest to przetłumaczone ECU.

Jak korzystać z już przetłumaczonych ECU?

Aby skorzystać z ECU, które zostały już przetłumaczone, zapraszamy do odwiedzenia tego tematu na forum Renault Laguna Klub Polska. Znajdziemy tam tłumaczenia najważniejszych i najczęściej używanych ECU wykonane przez użytkowników tego forum.


Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image Refresh

*